Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat łukowski

Jak znaleźć pracę będąc obcokrajowcem?

Jak znaleźć pracę będąc obcokrajowcem?

Cudzoziemiec szukający zatrudnienia w obcym kraju staje przed nie lada wyzwaniem. Debiut na zupełnie innym rynku pracy i dostosowanie się do całkowicie lub częściowo odmiennej kultury nie jest proste, szczególnie jeśli nie zna się języka. Nawet osoby o wysokich kwalifikacjach i bogatym doświadczeniu mogą mieć w takiej sytuacji ogromny problem ze znalezieniem pracy. Na szczęście istnieją sposoby, by sobie to zadanie ułatwić.


Jak szukać zatrudnienia w Polsce?


Osoby, które interesuje praca dla obcokrajowców, mogą jej szukać na dwa sposoby: na własną rękę lub z pomocą agencji zatrudnienia. Decydując się na samodzielnie szukanie pracy warto skorzystać z internetowych serwisów ogłoszeniowych, takich jak LinkedIn, GoWork czy OLX. Ich zaletą jest duża różnorodność ofert, wadą natomiast – duża konkurencja. Ten sposób poszukiwania pracy może się więc okazać bardzo czasochłonny. Jeśli zależy Ci na czasie, zgłoś się do profesjonalnej agencji pośredniczącej w zatrudnieniu, najlepiej takiej, której specjalizacją jest praca dla obcokrajowców np. art-time.pl. Z jej wsparciem szybko znajdziesz dla siebie odpowiednie stanowisko i nie będziesz musiał przy tym inwestować czasu ani energii w żadne związane z poszukiwaniami działania. Wszystkim zajmą się specjaliści. To oni w Twoim imieniu skontaktują się z potencjalnym pracodawcą i ustalą z nim szczegóły Waszej współpracy. Ty musisz tylko zaakceptować przedstawioną Ci propozycję, jeśli oczywiście Ci ona odpowiada, i podpisać umowę o pracę.


Jak wygląda rekrutacja?


Każda agencja zatrudnienia posiada własną stronę internetową – i to właśnie tą drogą najłatwiej złożyć aplikację. Wystarczy podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu w formularzu kontaktowym, a konsultant zadzwoni i zbierze wywiad kwalifikacyjny, który pozwoli mu wyselekcjonować odpowiednie dla danego kandydata oferty pracy. Potem pozostaje już tylko podpisanie umowy, ale jeśli zajdzie taka konieczność, agencja pracy może pomóc także we wdrożeniu pracownika w nowym miejscu pracy, załatwić mu dojazd i zakwaterowanie oraz dostarczyć niezbędne wyposażenie robocze. Niektóre agencje zatrudnienia oferują nawet kandydatom bezpłatne szkolenia. Z pomocą takiej agencji na pewno szybko i łatwo znajdziesz wymarzoną pracę.

Partnerzy