Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiaty wschowski i nowosolski

Zarobki specjalistów, na których jest teraz zapotrzebowanie

Zarobki specjalistów, na których jest teraz zapotrzebowanie

Osoby z wąską specjalizacją mogą nie tylko przebierać w ofertach pracy, lecz również negocjować warunki wynagradzania. Wraz ze wzrostem pensji minimalnej oraz średniego wynagrodzenie, w górę idą także zarobki profesjonalistów. Na jak wysokie mogą liczyć ci, na których jest na rynku największe zapotrzebowanie?


Specjaliści z zakresu IT


Nie ulega wątpliwości, że największe zapotrzebowanie zgłaszane jest obecnie na pracowników z sektora IT. Są to nie tylko programiści, ale również specjaliści z zakresu ochrony danych, projektowania stron i aplikacji czy projektowania nowych rozwiązań technologicznych. Osoby posiadające odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie zawodowego mogą liczyć nawet na 20 000 zł brutto, co - jak podaje aplikuj.pl - w przełożeniu na zarobki netto daje około 13 000-14 000 zł netto. Oczywiście, im węższa specjalizacja, tym zarobki wyższe. Początkujący w branży mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 5 000-7 000 zł brutto, nawet jeśli nie posiadają oni żadnego doświadczenia, a jedynie odpowiednie przygotowanie merytoryczne. 


Zarobki finansistów


Kryzys przeżywa również branża finansowa, w której poszukiwani są przede wszystkim samodzielni księgowi, kontrolerzy finansowi oraz dyrektorzy finansowi. Samodzielny księgowy może liczyć na wynagrodzenie rzędu 5 000-10 000 zł, w zależności od miasta oraz zakresu obowiązków. Podobne stawki obowiązują w przypadku kontrolerów finansowych czy specjalistów z zakresu analityki finansowej. Nieco inaczej wygląda sytuacja dyrektorów finansowych, którzy zarabiają średnio od 10 000 zł do nawet 20 000 zł brutto. Należy jednak pamiętać, że odpowiedzialność na tym stanowisku jest bardzo duża, a dobry dyrektor finansowy musi posiadać wiedzę nie tylko z zakresu finansów, ale również księgowości, podatków czy bankowości.


Wynagrodzenie logistyków


Deficyty odnotowuje również rynek dystrybucyjno-logistyczny. Poszukiwani są zarówno spedytorzy, jak i specjaliści do spraw logistyki, najlepiej z kilkuletnim doświadczeniem. Zarobki osób początkujących w tej branży nie są obiecujące, jednak już po kilku latach pracy zdecydowanie wzrastają. Ci, którzy posiadają minimum 5-letnią praktykę, mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 7 000-8 000 zł brutto. Nieco więcej zarabiają kierownicy działów, których zarobki plasują się w granicach 10 000 zł brutto. Oczywiście, nieco wyższe wynagrodzenie otrzymuje się w większych miastach oraz w korporacjach, tymczasem lokalne firmy oferują specjalistom mniejsze kwoty.


Pracownicy usług medycznych - ile zarabiają?


Wykwalifikowani fizjoterapeuci, pielęgniarki, położne czy inni pracownicy usług medycznych mogą liczyć na coraz wyższe zarobki. Dotyczy to głównie sektora prywatnego, jednak warto mieć świadomość, że nawet w publicznej służbie zdrowia ich uposażenie wzrasta. Obecnie prywatny fizjoterapeuta zarabia miesięcznie co najmniej 5 000 zł brutto, podobnie jak pielęgniarka, zatrudnione w prywatnej klinice. Zarobki osób na kierowniczych stanowiskach są jeszcze wyższe i wynoszą nawet 7 000-8 000 zł. Bliźniaczo wygląda sytuacja położnych, które coraz częściej prowadzą prywatne praktyki, towarzysząc kobietom podczas porodu. Coraz większe uznanie zdobywa też zawód doradcy laktacyjnego - w połączeniu z praktyką położniczą można liczyć na zarobki rzędu nawet 8 000 zł miesięcznie, jednak wymagane jest spore doświadczenie w branży. 


 

Partnerzy