Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiaty łaski i zduńskowolski

Akcja PIT 2019 rozpoczęta

Akcja PIT 2019 rozpoczęta

Od 15 lutego Ministerstwo Finansów udostępnił omożliwość rozliczania PIT za 2019 rok w usłudze Twój e-PIT. Niestety, przedsiębiorcy w dopełnieniu tego obowiązku muszą liczyć na siebie.

Z przygotowanych przez organy podatkowe wstępnie wypełnionych zeznań korzystać możemy od ubiegłego roku. W tym roku podatnicy będą mieli udostępnione wypełnione: PIT-37, PIT-38. Oraz nowość: PIT-36 i PIT-28.

Niestety z usługi nie będą mogli skorzystać przedsiębiorcy rozliczający podatek dochodowy od osób fizycznych. PIT-36 i PIT-28 nie będą zawierać informacji dotyczących działalności gospodarczej.

Co to oznacza? Przedsiębiorcy prowadzący w ubiegłym roku biznes będą musiały z Urzędem Skarbowym rozliczyć się samodzielnie poprzez złożenie PIT-36 gdy biznes był opodatkowany przy zastosowaniu skali PIT lub PIT-36L – gdy fiskus otrzymuję podatek w wysokości 19 proc. podatku liniowego. Deklaracje mogą mieć postać papierową lub elektroniczną.

Aktualnie Ministerstwo Finansów prowadzi prace nad udostępnieniem osobom prowadzącym działalność gospodarczą wstępnych zeznać podatkowych. Wprowadzenie tego rozwiazania planowane było już w tym roku, jednak ostatecznie zrezygnowano z tej możliwości.

Partnerzy