Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat gryficki

Niektóre firmy dłużej poczekają na zwrot podatku

Niektóre firmy dłużej poczekają na zwrot podatku

Zwrot podatku dla niektórych firm nastąpi w późniejszym terminie - to efekt daty początkowej składania zeznań podatkowych, która w 2020 wyznaczona została na 15 lutego.

Początkowo wprowadzenie takiego terminu uzasadniano planami objęcia przedsiębiorców uługa e-PIT. Ostatecznie jednak ogłoszona, że usługa ta dla firm nie została przygotowana a przedsiębiorcy nadal muszą dostarczać deklarację osobiście, pocztowo lub przez internet. Pomimo wycofania się przez KAS z planów wprowadzania e-PITA, początkowy termin przesyłania zeznań nie uległ zmianie.

W przypadku gdy przedsiębiorca prześle swoją deklarację jeszcze przed nowym terminem, Urząd Skarbowy automatycznie uzna, że deklaracja wpłynęła 15 lutego. Dla wielu przedsiębiorców to spore utrudnienie ze względu na termin zwrotu podatku.

Problemy dotyczą przedsiębiorców, którzy korzystają z ulg na innowacje, ulg na dziecko lub którzy rozliczają się wspólnie z małżonkiem. Przedsiębiorcy, którym zależy na szybszym otrzymaniu zwrotu nadpłaty, powinni rozliczyć się przez internet – wówczas na zwrot poczekają do 45 dni. W innym przypadku skarbówka będzie miała na to 3 miesiące.

Partnerzy