Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat gryficki

Cmentarny dramat przedsiębiorców i zapowiedź pomocy

Cmentarny dramat przedsiębiorców i zapowiedź pomocy

Nagła decyzja rządu o zamknięciu cmentarzy to dramat dla przedsiębiorców i handlowców. Premier zapowiedział wsparcie.

Decyzja o zamknięciu cmentarzy została ogłoszona wczoraj.

- Podjęliśmy decyzję, że zarówno w Dzień Wszystkich Świętych, a także dzień przed i dzień po cmentarze będą zamknięte - poinformował premier Mateusz Morawiecki. - Druga fala, która przyszła, zmiotła poczucie bezpieczeństwa, nie tylko w Polsce. Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie - stwierdził szef rządu.

To bardzo zła wiadomość szczególnie dla przedsiębiorców, zajmujących się handlem zniczami czy kwiatami w sąsiedztwie cmentarzy.

W wielu miastach samorządy deklarują swoje wsparcie dla pokrzywdzonych przedsiębiorców, głównie poprzez zwolnienie z opłat za handel. Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że przedsiębiorcy nie zostaną pozostawieni bez wsparcia.

- Zgodnie z moją wczorajszą deklaracją o pomocy dla tych handlowców, którzy ucierpią w związku z zamknięciem cmentarzy, podjąłem następujące decyzje: Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłyby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami. Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję - zaznaczył premier.

Partnerzy