Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat gryficki

"Jeśli sytuacja epidemiczna będzie się poprawiać, odmrażane będą kolejne branże"

"Jeśli sytuacja epidemiczna będzie się poprawiać, odmrażane będą kolejne branże"

Minister Jarosław Gowin w rozmowie z Rzeczpospolitą wyraził nadzieję, że szczyt epidemii jest już za nami. - Jeśli sytuacja epidemiczna będzie się poprawiać, odmrażane będą kolejne branże - zaznacza.

Zdaniem wicepremiera wypracowany został protokół dodatkowych obostrzeń sanitarnych w którym określony został poziom zachorowań, przy którym możliwe będzie poluzowanie obostrzeń. - Ustaliliśmy precyzyjny harmonogram. Jeśli sytuacja epidemiczna będzie się poprawiać, odmrażane będą kolejne branże.

Zdaniem ministra Gowina zamknięcie gospodarki na taką skalę jak wiosną bieżącego roku „byłoby dramatem”.

Polityk był pytany również o ewentualne obostrzenia dotyczące kontaktów towarzystkich oraz wprowadzenie godziny policyjnej. Zdaniem wicepremiera obecnie obowiązujące przepisy są wystarczająco surowe, jednak takiego scenariusza nie można zupełnie wykluczyć.

- Zdajemy sobie sprawę, jak ważny dla handlu, ale i dla całej gospodarki, jest grudzień. Działania rządu obliczone są na to, by w ciągu dwóch tygodni stopniowo wycofywać się z ograniczeń. Za wcześnie jednak przesądzać, czy będzie to możliwe - dodał Jarosław Gowin.

Partnerzy