Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat łukowski

Do 1 czerwca przedsiębiorcy muszą złożyć zeznania podatkowe

Do 1 czerwca przedsiębiorcy muszą złożyć zeznania podatkowe

Wydłużony ze względu na koronawirusa termin składania zeznań podatkowych i zapłaty rocznego podatku przez przedsiębiorców mija 1 czerwca. Jedynie z indywidulanych przypadkach ten termin może zostać przedłużony.

Jak wyjaśnia w rozmowie z Rzeczpospolitą Paweł Jurek - rzecznik Ministerstwa Finansów, przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o odroczenie terminu zapłaty podatku lub rozłożenie go na raty. Ministerstwo w pierwszej kolejności będzie rozpatrywał podania przedsiębiorców, którzy "faktycznie ucierpieli na epidemii". Restort wskazuje na dwie przesłanki: wystąpienie trudnej sytuacji materialnej u przedsiębiorcy w związku z epidemią koronawirusa oraz na ważny interes podatnika albo publiczny.

Standardowy termin na składanie zeznań podatkowych minął 30 kwietnia. W tym roku jednak z uwagi na wyjątkowe okoliczności, Ministerstwo Finansów przedłużyło termin do 1 czerwca. Do tego czasu przedsiębiorcy mogą rozliczyć się bez żadnych konsekwencji, takich jak odsetki za zwłokę.

- Z uwagi na wyjątkowe okoliczności, w tym roku dajemy więcej czasu na złożenie zeznań podatkowych. Choć standardowy termin minął 30 kwietnia, w tym roku można złożyć PIT do 1 czerwca (31 maja 2020 r. to niedziela, dzień ustawowo wolny od pracy, dlatego termin przesuwa się na poniedziałek, tj. 1 czerwca 2020 r.) bez żadnych konsekwencji (brak odsetek za zwłokę). Dotyczy to wszystkich zeznań rocznych: PIT-36, PIT-36L, PIT-36S, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39 - informuje resort.

Partnerzy