Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat kartuski

PARP: Na pomoc średnim firmom w kryzysie

PARP: Na pomoc średnim firmom w kryzysie

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła program dotacji na kapitał obrotowy, które mają być kolejnym wsparciem dla przedsiębiorców w trudnej sytuacji ekonomicznej wywołanej epidemią. Nabór wniosków na stronie internetowej PARP trwa od 15 czerwca do 31 lipca 2020 roku.

Dotacje na kapitał obrotowy były tematem kolejnego webinarium z cyklu „Tarcza Antykryzysowa dla Biznesu” organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. - Ma to być łatwo dostępna, bezzwrotna pomoc na zaspokojenie pilnych potrzeb średniego przedsiębiorcy w zakresie utrzymania płynności i przezwyciężenia trudności finansowych, które zaistniały wskutek epidemii COVID-19. Skorzystanie z niej nie pozbawia właścicieli firm możliwości ubiegania się o inne formy pomocy zawarte w Tarczy Antykryzysowej - informuje PARP.

Jak tłumaczy wicepremier Jadwiga Emilewicz, procedury są upraszczane maksymalnie. - Mam nadzieję, że będzie to taka zmiana w procesach aplikacyjnych, która zostanie z nami i po pandemii oraz że ośmielimy wiele firm, aby sięgały po środki europejskie i uwierzyły, że to nie są szczyty nie do zdobycia - dodaje.

Dotacje na kapitał obrotowy to bezzwrotne dofinansowanie przeznaczone na wydatki związane z bieżącą działalnością średnich firm. By otrzymać dotację, wystarczy udowodnić spadek obrotów o 30 proc. podczas epidemii. Środki będzie można przeznaczyć na bieżącą działalność firmy, czyli pokrycie kosztów gazu, prądu, paliwa, wynajmu powierzchni, zakupu towarów, ubezpieczeń. Maksymalne dofinansowanie w ramach dotacji na kapitał obrotowy wynosi 429.827 zł.

Środki przeznaczone na dotacje pochodzą z dwóch europejskich programów operacyjnych. 500 mln zł z programu Polska Wschodnia trafi do średnich firm z pięciu województw położonych na wschodzie naszego kraju: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Kolejne 2 mld zł z programu Inteligentny Rozwój przeznaczone jest dla średnich przedsiębiorstw z pozostałych 11 województw.

Nabór wniosków trwa od 15 czerwca do 31 lipca 2020 r. Konkurs zostanie wcześniej zamknięty, jeśli pula środków się wyczerpie.

Partnerzy