Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat olsztyński

Folia stretch w e-commerce

Folia stretch w e-commerce

W dobie dynamicznego rozwoju rynku e-commerce i dużej na nim konkurencji, kluczowe znaczenie dla sukcesu przedsiębiorstw, i to niezależnie od ich wielkości czy też oferowanego asortymentu, ma proces pakowania i wysyłki produktów. Ten z kolei możliwy jest dzięki różnego rodzaju materiałom opakowaniowym, do których zalicza się m.in. folia stretch. Jakie jest zastosowanie folii stretch w e-commerce? Czym charakteryzuje się ten materiał? Jaki sklep z folią stretch wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!


Folia stretch – czym się charakteryzuje?


Folia stretch to materiał, który produkowany jest z liniowego polietylenu o niskiej gęstości, czyli LDPE (ang. Low Density Polyethylene). Zastosowanie tego surowca zapewnia jej przede wszystkim bardzo dużą elastyczność oraz wysokość rozciągliwość (rzędu 300% a nawet więcej). Dzięki temu folia stretch będzie idealnie przylegać do owiniętego nią przedmiotu, niezależnie od jego rozmiaru czy też kształtu. Materiał ten jest poza tym odporny na rozerwanie oraz na działanie wilgoci i niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, grad czy wiatr. Folia stretch w czarnym kolorze dodatkowo chroni też przed wpływem promieni słonecznych. Ogromną zaletą folii stretch jest również jej duża wydajność, co przy niskiej cenie czyni z niej produkt szeroko i chętnie wykorzystywany w e-commerce i poza nim.


Zastosowanie folii stretch w e-commerce


Folia stretch w e-commerce, jak już wspomnieliśmy, jest wykorzystywana wyjątkowo często. To właśnie ona zapewnia solidne zabezpieczenie ładunków i przesyłek na czas transportu oraz magazynowania. Świetnie sprawdza się zarówno w przypadku wysyłki różnej wielkości paczek, jak i przewozu wielkogabarytowych towarów lub małych pakunków połączonych w większe, usytuowanych na paletach. Elastyczność i rozciągliwość połączona z wytrzymałością w każdych warunkach zagwarantuje towarom stabilność i dużą siłę trzymania. Niezależnie od wielkości przesyłki, zastosowanie folii stretch znacznie obniży ryzyko uszkodzenia towaru podczas transportu. Należy bowiem pamiętać o tym, że w jego trakcie paczki narażone są na uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy, uderzenia, nie bez znaczenia są też warunki pogodowe, o których pisaliśmy już wcześniej.


To nie wszystko, wybierając folię stretch z firmowym nadrukiem, zyskasz bardzo skuteczny, a przy tym wyjątkowo tani nośnik reklamowy. Budowanie świadomości marki wśród obecnych i potencjalnych klientów ma w biznesie duże znaczenie, z drugiej zaś strony odbiorcy coraz mniej przychylnie patrzą na nachalne formy promocji. Folia stretch z nadrukowanym logo firmowym, adresem strony internetowej czy sloganem jest odbierana pozytywnie, ponieważ umieszczona na niej reklama stanowi tylko dodatek. W przeciwieństwie np. do bezużytecznej papierowej ulotki, taka folia stretch nadal pełni przede wszystkim swoją podstawową rolę.


Sklep z folią stretch – wybór ma znaczenie


Wiesz już czym charakteryzuje się folia stretch oraz jakie jest jej zastosowanie w e-commerce. Pora teraz odpowiedzieć na pytanie, gdzie ją najlepiej kupić. Ze względu na swoją dużą popularność i szerokie zastosowanie w wielu branżach, nie tylko w e-commerce, a także np. w gospodarstwach domowych, folia stretch dostępna jest w różnych sklepach, tak tych stacjonarnych, jak i internetowych. Warto jednak postawić na sprawdzoną hurtownię, która ma w swojej ofercie szeroki wybór wysokiej jakości folii stretch w dobrej cenie. Polecanym przez wielu klientów sklepem z folią stretch jest Opak-System. Znajdziesz tam folię stretch w różnych kolorach i rozmiarach, także maszynową, minirap i z nadrukiem (https://opaksystem.pl/pl/c/Folia-stretch/61).


 

Partnerzy