Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Plan miasta Kłodzko

GUS: Bezrobocie w górę

GUS: Bezrobocie w górę

Stopa bezrobocia w maju wyniosła 6,0 procent wobec 5,8 procent w kwietniu - informuje Główny Urząd Statystyczny. Stopa bezrobocia rejestrowanego wzrosła o 0,6 punktu procentowego w skali roku.

Wzrost bezrobocia to efekt kryzysu wywołanego epidemią. Majowy wynik to najgroszy rezultat od lutego 2019 roku.

Liczba osób zarejestrowanych w urzędach pracy przekroczyła milion. Pod koniec maja liczba ta wynosiła 1 mln 11,7 tys. osób. To blisko 150 tys. więcej niż na koniec ubiegłego roku.

Zdaniemn ekspertów, majowe dane są lepsze od prognoz. - Stopa bezrobocia w maju 6,0%. To bardzo dobry wynik. "Rozjeżdżające" się trajektorie zarejestrowanych bezrobotnych na nowo zaczynają się "zjeżdżać" - czytamy na twitterowym profilu mBank Research.

Sytuacja najgorzej wygląda w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie stopa bezrobocia przekacza 10,5 proc. Najlepiej zaś prezentują się dane z województwa wielkopolskiego, gdzie wynik ten wynosi 3,6. Wzrost stopy bezrobocia obserwowany jest we wszystkich województwach. W skali miesiąca największy był on w województwach dolnośląskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim - po 0,4 punktu procentowego. Najmniejszy wzrost odnotowano w województwach lubelskim, łódzkim, mazowieckim i świętokrzyskim - po 0,2 punktu procentowego.

Partnerzy