Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat częstochowski

GUS: Stopa bezrobocia rejestrowanego w czerwcu wyniosła 4,9 proc.

GUS: Stopa bezrobocia rejestrowanego w czerwcu wyniosła 4,9 proc.

Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 4,9 proc. wobec 5,1 proc. w maju - poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Jest to najlepszy wynik od trzech dekad.

Obecny wynik jest najlepszy od niemal 32 lat. Ostatni raz podobną stopę bezrobocia zarejestrowano w 1990 roku.

- To historyczne minimum i spadek o 0,2 pkt proc. w porównaniu z majem. Rynek pracy, przez swoją odporność na obecne kryzysy, prawdopodobnie jako ostatni doświadczy nadchodzącego spowolnienia gospodarczego - tłumaczy Mariusz Zielonka, ekspert ekonomiczny Konfederacji Lewiatan - Stopa bezrobocia jest jednym z wielu wskaźników dla kondycji rynku pracy. Inne  sugerują, że dochodzimy do pewnych granic, które ciężko będzie przekroczyć. Kończą się możliwości dalszego zwiększania zatrudnienia, szczególnie w regionach silnie zurbanizowanych. Coraz mniej pojawia się ofert pracy, jednocześnie badania ankietowe przedsiębiorców sugerują, że ci coraz rzadziej myślą o dodatkowym zatrudnieniu, czując na barkach ciężar nadchodzących miesięcy.

Partnerzy