Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat grodziski

Koronawirus. Dotknięci kryzysem przesiębiorcy liczą straty. BCC apeluje do rządu

Koronawirus. Dotknięci kryzysem przesiębiorcy liczą straty. BCC apeluje do rządu

Buisness Centre Club apeluje do rządu o wprowadzenie zmian w specustawie dotyczącej koronawirusa, dzięki którym przedsiębiorcy nie będą musieli ponosić odpowiedzialności za działania władz publicznych. Podpisana w piątek przez prezydenta specustawa w szczególny sposób uderza w przedsiebiorców.

Zgodnie z wprowadzonymi niedawno przepisami, premier na wniosek wojewody może wydawać przedsiębiorcy polecenia bez podawania uzasadnienia. Ponadto osoby prowadzące firmy nie będą mogły żądać od Skarbu Pańswa naprawienia szkody za działania władz.

Buisness Centre Club apeluje do rządu o podjęcie szybkich decyzji, które pomogą firmom w tym trudnym okresie.

– Przedstawiłem na posiedzeniu Senatu RP konieczność wdrożenia przez rząd Pakietu Stymulacyjnego dla firm dotkniętych koronawirusem i biorących udział w jego zwalczaniu. Specustawa wyposaża Premiera, inspektorów sanitarnych, wojewodów do wydawania pracodawcom zaleceń działań, które wywołać mogą straty w przedsiębiorstwach. W Specustawie brakuje zapisów o dotacjach dla przedsiębiorców, zwolnienia ich od odpowiedzialności wobec kontrahentów i pracowników, rekompensatach za straty. Obecni na posiedzeniu senatu RP członkowie rządu poprosili o propozycje BCC – mówi o walce biznesu z koronawirusem prezes BCC Marek Goliszewski

BCC apeluje o to, by rząd nie przeczucał kosztów związanych z walką z epidemią na przedsiębiorców oraz zwraca uwagę, że działania wspierające przedsiębiorców i pracodawców pomogą ochronić polską gospodarkę i zmniejszyć ewentualne straty powstałe w wyniku rozwijajacej się emidemii.

Zdaniem Marka Goliszewskiego, modyfikacją prawa pracy na czas walki z koronawirusem powinna zająć się specjalna komisja złożona z posłów, senatorów, członków rządu oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

- Przedsiębiorcy nie powinni również ponosić odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną w związku z działaniami władz publicznych mających na celu przeciwdziałanie COVID-19, w tym w szczególności za szkodę powstałą w wyniku wykonania przez przedsiębiorcę decyzji lub poleceń władzy publicznej - czytamy w komunikacie BCC.

Partnerzy