Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat grodziski

Koronawirus szansą dla polskich przedsiębiorców?

Koronawirus szansą dla polskich przedsiębiorców?

Minister Rozwoju upatruje w kryzysie związanym z wystąpieniem koronawirusa szansy dla polskich przedsiębiorców. - Paradoksalnie na tego typu kryzysie może skorzystać - stwierdza Jadwiga Emilewicz.

Koronawirus SARS-CoV-2 zaatakował jak dotąd ponad 80 tysięcy osób. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 2000 osób. Zdaniem Międzynarodowego Funduszu Walutowego, szybko rozprzestrzeniąca się epidemia będzie miała wyraźny wpływ na globalny wzrost gospodarczy.

Minister Rozwoju upatruje jednak w kryzysowej sytuacji pozytywów. - Polska gospodarka oparta na małych i średnich firmach, które nie miały swoich parków produkcyjnych ulokowanych w Chinach, paradoksalnie na tego typu kryzysie może skorzystać - stwierdziła minister.

Zdaniem minister, polscy przedsiębiorcy mogliby wspomóc firmy ze Stanów Zjednoczonych, przede wszystkim działające w branży budownictwa przemysłowego i mieszkaniowego, które straciły dostawców m.in. instalacji oświetleniowych.

Wypowiedź minister spotkała sięz krytyką ze strony opozycji. "Wyjątkowo idiotyczną" nazwał ją m.in. Cezary Tomczyk - poseł Platformy Obywatalskiej.

Partnerzy