Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Plan miasta Końskie

Minister Finansów: W lutym obostrzenia mogą zostać poluzowane

Minister Finansów: W lutym obostrzenia mogą zostać poluzowane

Minister Finansów Tadeusz Kościński w wywiadzie dla radiowej Jedynki zaapelował do przedsiębiorców, by nie otwierali lokali nielegalnie oraz zapowiedział poluzowanie obostrzeń w lutym.

W ostatnich tygodniach bunt przedsiębiorców nasilił się. Właściciele decydują się na otwarcie swoich biznesów mimo rządowych obostrzeń. Mimo, że zdarzają się kary, które są nakładane przez sanepidy i wynoszą maksymalnie 30 tys. zł., nie było jednak jeszcze dotąd przypadku, w którym taki przedsiębiorca zostałby skazany w procesie karnym.

Zdaniem Tadeusza Kościńskiego, już wkrótce możemy spodziewać się luzowania obostrzeń. - Jestem absolutnie optymistą, że za kilka tygodni będzie poluzowanie i będzie większe przez następne kilka miesięcy - zaznaczył Minister Finansów w wywiadzie na radiowej Jedynki.

Szef resortu zaapelował do przedsiębiorców o przestrzeganie obostrzeń. - Mogę tylko zaapelować o zdrowy rozsądek, żeby nie otwierać się nielegalnie. Jeśli ktoś ma poważne problemy finansowe, należy się zgłosić do urzędu skarbowego i spróbować wynegocjować odroczenie terminu zapłaty podatków - radził.


Jak dodał, w interesie wszystkich jest, żeby przedsiębiorca utrzymywał swoją działalność i płacił podatki. - Lepiej więc należności odroczyć, niż doprowadzić do upadłości firmy - zaznaczył.

Partnerzy