Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiaty łaski i zduńskowolski

Obowiązkowe zakrywanie nosa i ust w miejscu pracy

Obowiązkowe zakrywanie nosa i ust w miejscu pracy

W życie weszło nowe rozporządzenie rządu, które wprowadza obowiązek zasłaniania ust i nosa w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu jest więcej niż jedna osoba. Zobacz, czego oczekują od nas rządzący.

Od 28 listopada do zakończenia świąt Bożego Narodzenia będą obowiązywały nowe zasady, które zostały kilka dni temu zaprezentowane przez premiera. Plan "100 dni solidarności w walce z COVID" oznacza, że do świąt nie mamy co liczyć na luzowanie obecnie obowiązujących restrykcji.

Jak wynika z rozporządzenia Rady Ministrów, które weszło w życie w sobotę (28 listopada), do 27 grudnia bieżącego roku obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w zakładzie pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba. Oznacza to, że mamy obowiązek zakrywania twarzy praktycznie w każdych okolicznościach w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu nie jesteśmy sami. Nawet, jeżeli pracujemy w biurze, a nasz współpracownik siedzi daleko od nas.

Obowiązek zakrywania ust i nosa w meijscu pracy nie dotyczy m.in. pilotów w kabinie, osób kierujących środkami publicznego transportu i księży odprawiających msze. W rozporządzeniu wprowadzono też wyjątek dla pracowników przedszkoli. Ogólnie rzecz biorąc, liczba wyjątków jest bardzo niewielka.

Zakłady pracy są obowiązane zapewnić zatrudnionym rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk, a także odległość między stanowiskami pracy wynoszącą co najmniej 1,5 m, chyba że jest to niemożliwe ze względu na charakter działalności wykonywanej w danym zakładzie pracy, a zakład ten zapewnia środki ochrony osobistej związane ze zwalczaniem epidemii.

Partnerzy