Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat olsztyński

Samorządy walczą o dłuższe ferie

Samorządy walczą o dłuższe ferie

Samorządowcy z turystycznych gmin nie ustają w walce o zmianę obostrzeń dotyczących przyszłorocznych ferii zimowych. Jak sami tłumaczą, jest to ich walka o przetrwanie.

Kontrowersyjna decyzja rządu zakłada ustalenie jednego terminu ferii zimowych dla całej Polski. Rozwiązanie to ma na celu ograniczyć transmisję koronawirusa w społeczeństwie. Ferie rozpoczęłyby się 4 stycznia i potrwałyby do 17 stycznia.

Dla branży turystycznej, która od miesięcy zmaga się z bardzo trudną sytuacją, ta decyzja jest niczym gwóźdź do trumny. Samorządowcy z typowo turystycznych gmin ostrzegają, że jeśli termin ferii nie zostanie zmieniony, a hotele i restauracje nadal będą zamknięte, grozi wszystkim bankructwo.

Samorządy powiatów: jeleniogórskiego, cieszyńskiego, bielskiego, kłodzkiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, żywieckiego oraz burmistrz Świeradowa Zdroju opracowali wspólnie propozycje złagodzenia obostrzeń oraz zachowania protokołów sanitarnych w hotelarstwie i gastronomii. Postulaty zakładają m.in. otwarcie hoteli, które miałyby pracować w reżimie sanitarnym oraz wydłużenie ferii do 14 marca, celem rozłożenia ruchu turystycznego. Włodarze gmin górskich chcą także zamrożenia obostrzeń na cały grudzień.

Jak informuje portal nj24.pl, gminy domagają się ponadto rekompensaty za utracone dochody własne, liczone do poziomu dochodów w okresie zimowym roku ubiegłego.

Partnerzy