Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat kartuski

Przedsiębiorcy obawiają się kolejnego lockdownu

Przedsiębiorcy obawiają się kolejnego lockdownu

Zwiększona liczba zakażeń SARS-CoV-2 powoduje wśród wielu przedsiębiorców obawy przed kolejnym lockdownem i paraliżem gospodarki. Biznesmeni skupieni w Polskiej Radzie Biznesu wystosowali do rządu apel, w którym chcą ostrzejszej polityki, która „ochroni nas przed paraliżem gospodarki”.

Przedsiębiorcy dostrzegają masowe lekceważenie obostrzeń i proszą: rząd o ostrzejszą politykę, a społeczeństwo o rozsądek.

- W ostatnich tygodniach obserwujemy dynamiczny wzrost zakażeń na terenie naszego kraju. Tylko podjęcie natychmiastowych kroków uchroni nas przed dramatycznym rozwojem sytuacji i paraliżem gospodarki oraz służby zdrowia. Tymi krokami nie mają być ograniczenia w funkcjonowaniu Państwa, ale tylko – i aż – przestrzeganie obecnie obowiązujących zasad, które masowo są lekceważone - czytamy w apelu.

- Apelujemy do Rządu o zaostrzenie polityki przestrzegania zasad antycovidowych, które obowiązują w naszym kraju tylko w teorii. Apel ten kierujemy też do wszystkich pracodawców, którzy – zgodnie z obowiązującymi przepisami – są odpowiedzialni za zagwarantowanie i zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa w pracy w zakresie ochrony przed wirusem. Lekceważenie tego obowiązku może doprowadzić w przyszłości do wielu procesów odszkodowawczych z pracownikami, którzy zarażając się w miejscu pracy utracą zdrowie.


Biznesmeni w apelu przypominają wytyczne rządowe, jak się wydaje, powszechnie znane, ale według nich nieprzestrzegane.


 

Partnerzy