Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat kartuski

Przedsiębiorcy zawieszają lub likwidują działalność

Przedsiębiorcy zawieszają lub likwidują działalność

Wiele firm nie przetrwa tego roku i zimy - ostrzegają cytowani przez "Rzeczpospolitą" eksperci. Przedsiębiorców dobijają negatywne skutki pandemii, wojny i inflacji.

Jak zaznacza cytowany przez gazetę Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców w ostatnim czasie ponad 200 tys. firm zamknęło bądź zawiesiło działalność.

Kolejni przedsiębiorcy po podwyżkach cen energii rozważają zamknięcie biznesu. Zdaniem "Rzeczpospolitej" o trudnej sytuacji świadczą także sygnały z biur rachunkowych, które jako pierwsze dostrzegają nadchodzące kryzysy.

Deską ratunkową dla przedsiębiorców ma być ustawa wprowadzająca maksymalne ceny energii. Zdaniem Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, gdyby tego nie zrobiono, wiele firm nie przetrzymałoby przyszłego roku.

Nieco bardziej optymistyczne informacje płyną z Ministerstwa Rozwoju i Technologii, które wskazuje, że obecnie w Polsce jest aktywnych 2,62 mln firm - to o 48,5 tys. więcej niż na początku roku i o ponad 13 tys. firm więcej niż pod koniec października ubiegłego roku.

Partnerzy