Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiaty żniński i mogileński

Rząd szuka pieniędzy w podatkach

Rząd szuka pieniędzy w podatkach

Rząd szuka sposobu, by z biznesu wydusić więcej pieniędzy. Od stycznia przyjrzy się finansom firm. – informuje "Rzeczpospolita". Mimo, że stawki podatku faktycznie się nie zmienią, wielu przedsiębiorców może zapłacić więcej.

Rząd chce zobowiązać firmy do publicznego ujawniania planów swojej polityki podatkowej. A ujawnianie planów firm może stanowić zachętę dla skarbówki do kontrolowania, dlaczego nie zapłaciły zaplanowanego w ten sposób podatku - czytamy w Rzeczpospolitej.

Eksperci, do których opinii dotarł dziennik, zwracają uwagę na to, że realia biznesu są na tyle zmienne, że ciężko jest precyzyjnie cokolwiek zaplanować.

Wciąż nie jest znany projekt zmian. Ustawy podatkowe muszą być uchwalone do końca listopada - wobec czego należy przypuszczać, że prace legislacyjne będą prowadzone z szaleńczym tempie a ich efekty zaskoczą przedsiębiorców tuż przed końcem roku.

Zmiany dotkną także spółki komandytowe, których wspólnicy będą musieli już za kilka miesięcy zapłacić podatek dwa razy. Dziś płacą 19 proc. od dochodów, ale już w przyszłym roku spółka jako taka ma zapłacić kolejne 19 proc. CIT.

Partnerzy