Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiaty łaski i zduńskowolski

Zalety i wady posiadania biura w domu

Zalety i wady posiadania biura w domu

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jakie są zalety posiadania biura w domu? To pytanie coraz częściej zadają sobie osoby, które rozważają założenie własnego biznesu. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż rozwiązanie to niesie ze sobą wiele różnego rodzaju korzyści. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, z czym tak naprawdę się to wiąże. To z kolei może powodować różnego rodzaju problemy. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, z czym tak naprawdę wiąże się posiadani biura w domu.


Oszczędności


Jedną podstawowych kwestii, dla której coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie swojego biura w domu, są oszczędności. Wynikają one w dużej mierze z:


-Braku wydatków związanych z dojazdami do miejsca, w którym znajduje się dane biuro.


-Oszczędności związane z kupnem lub wynajmem odpowiedniego lokalu pod biuro.


-Mniejsze opłaty za rachunki.


-Swobodne wykorzystywanie sprzętów biurowy w domu oraz na odwrót. Doskonałym przykładem może być tutaj hp deskjet 2600 tusz, który jest wykorzystywany zarówno przez firmy, jak i użytkowników domowych.


Oraz wiele innych. Jest to szczególnie ważne w przypadku nowych firm, gdzie zyski są stosunkowo niewielkie, o ile w ogóle one są. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na przykład a różnego rodzaju materiały promocyjne. Do najpopularniejszych z nich należą różnego rodzaju parasole reklamowe. Mogą to być na przykład parasole ogrodowe. Popularne są również parasole damskie oraz męskie. Najbardziej popularnym z nich jest parasol automatyczny. Nie zależnie jednak od tego, czy zdecydujemy się na parasole męskie, czy też damskie, warto zadbać o ich odpowiedni wygląd, oraz wysoką jakość wykonania.


Wady posiadania biura w domu


Nie oznacza to jednak, że posiadanie domowego biura jest całkowicie pozbawione wad. Do najpopularniejszych z nich należą między innymi:


-Problemy ze skupieniem w czasie pracy. Wiele osób, które zdecydowały się na stworzenie biura w domu, narzeka, że jest w nim zbyt wiele czynników odciągających ich od pracy. Jest to szczególnie uciążliwe, jeżeli w naszym domu są małe dzieci, lub na przykład mieszkamy w bloku. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem może okazać się zapewnienie odpowiedniego wyciszenia w pomieszczeniu, w którym pracujemy. Warto również odciąć wszelkie czynniki, które powodują u nas rozproszenie.


-Znacznie utrudnione organizowanie różnego rodzaju spotkań biznesowy, czy też prezentacji. Najczęściej bowiem w naszym domu lub mieszkaniu nie mamy w tym celu wydzielonego odpowiedniego pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku gdy liczymy na pozyskanie wysoce intratnego klienta i chcemy odpowiednio zaprezentować naszą ofertę. W przypadku najczęściej jesteśmy zmuszeni do wynajmu specjalnej sali konferencyjnej, co z kolei oznacza dodatkowe wydatki.


-Decydując się na stworzenie biura w domu, w tym celu jesteśmy zmuszeni do wydzielenia odpowiedniego miejsca w naszej szeroko rozumianej przestrzeni życiowej. To z kolei może wpłynąć negatywnie na przykład na nasz komfort.


Oraz wiele innych wad. Ponadto, jeżeli zadecydujemy się na stworzenie biura w domu, w praktyce decydujemy się na to, że nie będą w nim pracowali nasi dodatkowi pracownicy. Wynika to bardzo często z przyczyn praktycznych oraz prawnych. Bardzo ciężko bowiem w warunkach domowych zapewnić odpowiednie wymogi związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Między innymi z tych właśnie powodów w zdecydowanej większości przypadków na stworzenie biura w domu decydują się osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (tak zwani mikro przedsiębiorcy) oraz szeroko rozumiani freelancerzy.


Podsumowanie


Decyzja o stworzeniu w naszym domu biura może okazać się kluczowa z punktu widzenia między innymi oszczędności pieniędzy. Warto jednak przy tym pamiętać, że rozwiązanie to nie jest pozbawione różnego rodzaju wad. W praktyce oznacza to, że rozwiązanie to najlepiej sprawdzi się w przypadku małych firm, które do swojego funkcjonowania nie potrzebują dużych przestrzeni biurowych, wynikających, chociażby z dużej liczby pracowników.


 

Partnerzy