Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiaty wschowski i nowosolski

Zaskakująca stopa bezrobocia. GUS przedstawił dane

Zaskakująca stopa bezrobocia. GUS przedstawił dane

Stopa bezrobocia w marcu wyniosła 5,4 proc. To zaskakujący wynik, biorąc pod uwagę wynik z lutego (5,5 proc.) oraz fakt wystapienia u nas pandemii koronawirusa. Analitycy spodziewali się niewielkiego wzrostu bezrobocia.

Z danych GUS wyniki, że liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w marcu 909,4 tys. wobec 919,9 tys. osób w lutym. Analitycy ankietowani przez PAP Biznes szacowali, że stopa bezrobocia w ubiegłym miesiącu wzrosła do 5,6 proc.

Wynik z danych GUS jest lepszy niż zakładał rynek. Zdaniem ekonomistów, wpływ kryzysu na bezrobocie będzie z pewnością widoczny z późniejszych miesiącach.

Zdaniem minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, liczba bezrobotnych na koniec roku może wzrosnąć do 1,5 mln osób, a stopa bezrobocia nawet do 9-10 proc.

Stopa bezrobocia przywołana przez GUS jest uśredniona dla całego kraju. Najwyższe bezrobocie w marcu zarejestrowanu w województwie warmińsko-mazurskim  (9,4 proc.). Najlepiej sytuacja prezentuje się w województwie śląskim (3,8 proc.).

Partnerzy