Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat częstochowski

MRiT zachęca do korzystania z Konta Przedsiębiorcy

MRiT zachęca do korzystania z Konta Przedsiębiorcy

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zachęca do korzysania z Konta Przedsiębiorcy, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe na jednej platformie.

Konto Przedsiębiorcy na Biznes.gov.pl to m.in.: jedno miejsce do załatwiania spraw w rejestrze CEIDG i zarządzania nimi, łatwy dostęp online do urzędów z każdego miejsca i o każdej porze, automatyczne uzupełnianie dokumentów, możliwość założenia adresu i skrzynki do e-Doręczeń, odpowiedź z urzędu przekazywana mailowo lub SMSem.

- Pierwszym krokiem umożliwiającym pełne korzystanie z ponad 300 e-usług na platformie Biznes.gov.pl, a także pełen dostęp do informacji zawartych w rejestrze CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) jest założenie Konta Przedsiębiorcy. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chcesz załatwić sprawę w CEIDG przez internet, możesz to zrobić tylko z Kontem Przedsiębiorcy - informuje resort - Rejestracja odbywa się przy pierwszym logowaniu na Konto Przedsiębiorcy. Aby mieć pełen dostęp do funkcjonalności konta, przy rejestracji zawsze podaj adres e-mail, niezależnie od sposobu logowania się. Będzie ci do tego potrzebny również Profil Zaufany, e-Dowód lub dostęp do usługi mojeID.

W serwisie załatwić można m.in.: rejestrację, zawieszenie, wznowienie i zakończenie działalności gospodarczej; zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach i ZUS, zaświadczenie potwierdzające status podatnika VAT czy też uznanie kwalifikacji swojego zawodu lub uregulowanie świadczenia usług transgranicznych w Polsce.

Partnerzy