Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiaty żniński i mogileński

Przedsiębiorcy chcą uwolnienia środków z rachunków VAT

Przedsiębiorcy chcą uwolnienia środków z rachunków VAT

Konfederacja Lewiatan opublikowała wyniki badań przeprowadzonych wśród przedsiębiorców, których celem było określenie zmian prawnych najbardziej oczekiwanych przez właścicieli firm.

Badanie zostało przeprowadzone w połowie lipca przez Instytut Badań Spraw Publicznych, na zlecenie Konfederacji Lewiatan na próbie 300 przedsiębiorców.

Wśród postulatów podatkowych na pierwszym miejscu znalazło się uwolnienie środków z rachunków VAT. 46 proc. przedsiębiorców uznało, że jest to bardzo potrzebne. Istotna okazała się także kwestia przyspieszenia dostępu do interpretacji indywidualnej prawa podatkowego, na co uwagę zwróciło 51 proc. przedsiębiorców.

- Coraz popularniejsze, w kontekście pandemii koronawirusa, stają się postulaty dotyczące cyfryzacji gospodarki. Za likwidacją ograniczeń w stosowaniu faktur elektronicznych opowiedziało się 51% firm, za szerokim dopuszczeniem dla dokumentów formy elektronicznej zamiast pisemnej 65% przedsiębiorców. Im mniejsza firma, tym bardziej popiera ten postulat (wśród małych to 71%) - informuje Konfederacja Lewiatan.

Ponadto 40 proc. przedsiębiorców oczekuje zwiększenia inwestycji w tzw. zieloną gospodarkę. Zdaniem Doroty Zawadzkiej-Stępniak, dyrektorki departamentu energii i zmian klimatu Konfederacji Lewiatan, czysta energia, ochrona klimatu to dla przedsiębiorców szansa na zielony impuls gospodarczy - Inwestycje w OZE, efektywność energetyczną, nowoczesną gospodarkę odpadami, innowacyjny transport, to szansa na zwiększenie konkurencyjności polskich firm i gospodarki.

źródło: Konfederacja Lewiatan

Partnerzy