Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat olsztyński

Rzecznik MŚP informuje o nowym instrumencie dotacyjnym dla mikro i małych przedsiębiorców

Rzecznik MŚP informuje o nowym instrumencie dotacyjnym dla mikro i małych przedsiębiorców

Rzecznik MŚP informuje o nowym instrumencie dotacyjnym dla mikro i małych przedsiębiorców na finansowanie kosztów utrzymania działalności gospodarczej. Z przygotowywanej formy wsparcia miałyby korzystać firmy, które ucierpiały na skutek epidemii koronawirusa.

- Do Biura Rzecznika MŚP wpłynęła informacja od Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Handlu o przygotowaniu nowego instrumentu dotacyjnego dla mikro i małych przedsiębiorców. Mogą z niego skorzystać firmy, które odczuwają negatywne skutki pandemii. Zgodnie z przekazaną informacją, uwzględniono w nim potrzeby zgłaszane przez przedsiębiorców dotyczące wsparcia na finansowanie kosztów utrzymania działalności gospodarczej. Powyższy instrument został przygotowany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w porozumieniu z regionami, które pełnią funkcje Instytucji Zarządzających Regionalnymi Programami Operacyjnymi - informuje Biuro Rzecznika MŚP.

Nie wiadomo, czy omawiany instrument miałby być po prostu o dotacją na kapitał obrotowy (dla mniejszych podmiotów), czy też faktycznie przedsiębiorcy zyskają jeszcze jedną szansę na wsparcie.

Jak tłumaczy Rzecznik MŚP, ostateczną decyzję o uruchomieniu wsparcia dla mikro i małych przedsiębiorców oraz warunkach i terminach jego udzielania w każdym województwie podejmuje Instytucja Zarządzająca RPO. Funkcję tę pełnią poszczególne urzędy marszałkowskie.

Partnerzy