Prezentuj biznes w regionie!
Serwis promujemy
w całej Polsce!

Katalog branżowy BizneswRegionie.pl reklamujemy na plakatach z mapami miast i powiatów. Plakaty wydajemy i bezpłatnie rozwieszamy w firmach, sklepach, instytucjach i urzędach w całym kraju od 25 lat!

Powiat gryficki

ZUS chce przejąć obowiązki przedsiębiorców związane z rozliczaniem składek

ZUS chce przejąć obowiązki przedsiębiorców związane z rozliczaniem składek

- W ciągu około dwóch lat Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce przejąć obowiązki przedsiębiorców związane z rozliczaniem składek - zapowiada, prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, zdaniem której takie rozwiązanie obniżyłoby koszty działań pozabiznesowych firm.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest aktualnie  na etapie szerokich konsultacji tego projektu.

Zdaniem prezes ZUS, okres pandemii przyczynił się do ogromnego postępu technologicznego wykonywanych przez ZUS zadań ustawowych i statutowych.

- Mamy szeroką propozycję konkretnych działań w określonych obszarach gospodarki i polityki społecznej. Dzisiaj powinniśmy skupić się na warunkach zatrudnienia zasadach oskładkowania aktywności ekonomicznej - dodała podczas konferencji "Nowy Ład - szanse i zagrożenia".


Konferencję "Nowy Ład - szanse i zagrożenia", której ZUS był jednym z patronów, zorganizowało Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW oraz C&C Chakowski & Ciszek.

źródło: ZUS

Partnerzy